ITuudised.ee  • 29 jaanuar 2018

Viienda Loomehäki võitis MOED

Võitja meeskond  Foto: DIGIX

Nädalavahetusel toimunud viienda loomemajanduse arendusmaratoni Loomehäkk võitis meeskond MOED, mis toob sügisel välja spordirakenduse koolidele. Tallinnas Balti Filmi- ja Meediakoolis toimunud üle saja osalejaga Loomehäkil oli häkkijaid ligi kümnest riigist, lõpuesitlusteni jõudis samuti kümme meeskonda.

Loomehäki võitnud MOED loob rakenduse, mille abil saavad õpetajad jälgida laste kehalise kasvatuse tulemusi ajas. MOEDi lahendus lubab lastevanematel hoida silma peal laste tegemistel kehalise kasvatuse tundides ning lastel võistelda omavahel ja klasside kaupa. MOEDi rakendus aitab sügisel kasutusele võtta uut kehalise kasvatuse hindamissüsteemi Eesti koolides. MOED võitis ka Loomehäki publikauhinna.

Teise koha sai meeskond Est8, kes ehitab rakenduse kinnisvara automaatseks hindamiseks veebist kogutud andmete abil. Kolmandaks tuli meeskond Pruuf, kes loob vabakutseliste keeletoimetajate võrgustiku, et hoida õigekirjastandardeid järjest kiiremini paisuvas interneti tekstimassis.

Loomehäki juhendajateks ja zhüriiliikmeteks olid Eesti ettevõtjad, disainerid ja visionäärid Olle Tischler, Elroni juht, Hannes Praks, EKA sisearhitektuuriprofessor, Margus Uudam, investor ja ettevõtja, Andrei Korobeinik, IT-ettevõtja ja poliitik, Ville Jehe, ettevõtja, insener ja disainer, Jürgo Preden, asjade interneti ekspert, Heigo Mõlder, TehnoHacki juht ja Skeemipesa asutaja, Sander Gansen, Robotexi juht, Urmas Reinsberg, tarka tekstiili tootva Protex Balti müügijuht ja Rein Zobel, filmi- ja virtuaalreaalsusrezhissöör.

Loomehäki korraldajad on digimeedia inkubaator DIGIX, Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid ning see on osa Edu&Tegu STARTERcreative programmist. Loomehäkki kaasrahastasid Euroopa Liit ja Tallinna Ettevõtlusamet ning toetavad Tere ja Protex.

Est8  Foto: DIGIX
Pruuf  Foto: DIGIX
Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Silvian Karu
Silvian KaruReklaamimüügi projektijuhtTel: 5691 8931
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821