Google’i isesõitvaid autosid arendav Waymo ning sõidujagamisvaldkonna lipulaev Uber on viimaks ometi jõudnud kokkuleppele väidetavas andmevarguses.
Kogu süüdistus seisnes selles, et Waymo endine insener Anthony Levandowski võttis töölt lahkudes kaasa andmed isesõitvate autode kohta ning viis need üle
Uberisse, kus ta tööle asus.
Selleks, et omavaheline vaidlus lõpetada, pakkus Uber Waymole, et viimane saab Uberis 0,34% suuruse turuosa. Arvestades, et Uberi väärtust hinnatakse 72 miljardi dollari juurde, tähendaks see, et lepingu väärtus jääb 245 miljoni dollari juurde. Waymo olevat allikate sõnul algselt küsinud 1,8 miljardit, kirjutab CNN.
Autor: Pille Ivask, kaasautor
Seotud lood
Tänasest näitab Uber’i rakendus klientidele sõidu täpset hinda juba enne auto tellimist, teatas ettevõte.
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.