Autor: ITuudised.ee • 23. aprill 2018
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kui suurt palka teenivad parimad IT-ala töötajad?

Uuringust selgusid kõrgeimat palka teenivad ametikohad.
Foto: Veiko Tõkman
Kõrgeim palgatase on arvutivõrkude tippspetsialistil, selgus CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri 14 000 osalejaga tööturu-uuringust. Loe, mis palka teenivad muud IT-ala töötajad.

Enam kui 4000eurost brutopalka on Eestis võimalik teenida oma ala parimatel IT-valdkonna töötajatel. Arvutivõrkude spetsialistide palgatase, millest 90% töötasudest on madalamad ja 10% veel kõrgemad, on 4045 eurot.

Tarkvara arendajail on võrreldav palgatase 3397 eurot ja süsteemiadministraatoritel 2828 eurot. Nende vahele jäävad tippmüüjad, turundusjuhid ja osakonnajuhid.

„Mitte kunagi varem ei ole olnud võimalik teenida Eestis nii kõrget palka kui praegu,“ ütles tööportaali CVKeskus.ee kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Tööjõupuudus survestab paljusid tööandjaid uute töötajate värbamisel oma palgatasemeid üle vaatama ja ühtlasi muutma palgapoliitika läbipaistvamaks – praegusel ajal avaldatakse 25%–30% tööpakkumistest juba koos avaliku palganumbriga,“ lisas ta.

Auväärti sõnul on uuringud näidanud, et töötaja üleostmiseks tuleb tööandjal lauale tuua vähemalt 30% kõrgem palgapakkumine. „Taolist pakkumist saab tööandja kaaluda olukorras, kus tegemist on ametikohaga, mis suudab tekitada ettevõttele tuntavat lisaväärtust või kus luhtunud värbamisprotsess põhjustaks märgatavat kahju,“ sõnas ta.

Kõrge palk pole Auväärti sõnul aga alati talentide meelitamise võtmeteguriks. „Töö atraktiivsust võivad tööandjad suurendada ka näiteks osaluse ja aktsiaprogrammidega. Loomulikult ootavad tööandjad aga unistuste pakkumisele vastutasuks ka väga põhjalikke teadmisi ja oskusi, mis suudaks ettevõtte arengule tuntavalt hoogu juurde anda,“ lisas Auväärt.

Palgainfo Agentuuri juhi Kadri Seederi sõnul mõjutab mitmes sektoris palgataset lisaks Eesti-sisesele tugevale rebimisele heade töötajate pärast ka avatus rahvusvahelisele tööturu konkurentsile.

„Kõrgepalgaliste töötajate värbamisel on palgatase küll oluline, kuid veelgi tähtsamateks märksõnadeks on huvitav töö, arenguvõimalused, juhtimiskvaliteet ja võimalus töötada koos oma ala tippudega. Samuti on oluline töö- ja elukeskkonna atraktiivsus ning sobivus töötaja eelistustega,“ kommenteeris ta.

Seederi sõnul on erinevused töötasudes suured, seda eriti juhtide ja tippspetsialistide osas. „Töötasude tasemete hindamisel peab silmas pidama, et mitmetel ametitel mängivad põhipalga kõrval olulist rolli ka tulemustasu ja muud lisatasud,“ sõnas ta.

Ülalmärgitud kõrget palka saavad siiski vähesed. „57% töötajate brutotöötasu jääb 600–1400 euro piiridesse ehk 500–1099 eurot kätte,“ kinnitas Kadri Seeder.

Palgainfo Agentuur küsitleb tööandjaid ning töötajaid ja tööotsijaid kevadel ja sügisel. Oktoobris korraldatud tööandjate tööturuküsitluses osales 852 tööandjat, novembris töötajate tööturu- ja palgauuringus 14 215 töötajat ning tööotsijat. Mais käivitub suur töötasude uuring, mille käigus kogutakse andmeid organisatsioonidelt ja töötajatelt.

 

Kõrgeimalt tasustatud ametikohad

Arvutivõrkude tippspetsialist 4045 eurotMüügi tippspetsialist 3680 eurotTarkvara arendaja 3397 eurotTurundusjuht 2993 eurotOsakonna juht riigiasutuses 2888 eurotSüsteemiadministraator 2828 eurotMehaanikainsener 2505 eurotKliendihaldur 2323 eurotRaamatupidaja 2306 eurotÜldehitaja 1929 eurotÜlikooli õppejõud 1900 eurotPeakokk 1859 eurotAjakirjanik 1824 eurotBaarmen või baaridaam 1495 eurot

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755