10. juulist alustab Omnivas tööd Mikk Tamme, kes hakkab juhtima ettevõtte infoäri valdkonda. Omniva infoäri näol on tegemist ühe juhtiva e-arve operaatoriga Baltimaades.
- Mikk Tamme. Foto: CHRIS ZVITKOVITS
Omniva juhatuse liikme Jaan Sildami sõnul rääkis Tamme kasuks tema kogemus põnevates ärivaldkondades ning rahvusvaheliste partneritega suhtlemisel. "Usun, et Miku teotahe ning tema varasem kogemus äride arendamisel on see, mis aitab meie iduettevõtte staatuses oleval infoäril ja selle meeskonnal oma täit potentsiaali saavutada," ütles Sildam.
Tamme sõnul võlus teda Omniva infoäri puhul võimalus aidata sellel tiimil ja äril kasvada ning tõeliselt õitsema hakata. "Minu huvi on läbi mahu ja kasumlikkuse kasvu pakkuda paremaid võimalusi infoäri meeskonnale ning klientidele. Pean oluliseks olla klientidest alati mõne sammu võrra ees ja pakkuda teenust, mis on neile vajalik ka ülehomme, mitte ainult täna," ütles Tamme.
Varem on Tamme töötanud Mobi Labis, kus aitas Eesti IT-ettevõttel rahvusvahelistes vetes purjed püsti saada. Enne seda tegi Tamme Regio/Reach-U ridades tarkvara tarneid Pakistani, Mehhikosse ja mujale maailma ning juhtis Eesti geenitehnoloogia ettevõtet Asper Biotechi, mis pakub samuti tehnoloogiat ja teenuseid üle maailma.
Lisaks on Tamme viimased kümme aastat korraldanud äri- ja õppereise Saksamaale, Singapuri, Malaisiasse, Šveitsi ja paljudesse teistesse riikidesse.
Bakalaureusekraadi omandas Tamme Stockholmi kõrgemas majanduskoolis Riias majanduse ja ärijuhtimise erialal. Oma teadmisi on ta juhtimisalaselt, sotsiaalteadustes ja organisatsioonistrateegias täiustanud Peterburi ülikoolis, Singapuri rahvusülikoolis ja Londoni majandus- ja poliitikateaduste koolis.
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.