Autor: Indrek Kald • 19. september 2019

Eesti ja Läti korvpalliliigade mänge filmivad Levira robotkaamerad

Levira ja Eesti korvpalliliit sõlmisid pikaajalise koostööleppe, mille raames toob Levira tehisintellektiga kaamerate vahendusel veebivoogu erinevate Eesti ja Läti korvpalliliigade mänge.
Levira tehisintellektiga kaamera spordihallis.
Foto: Levira

Levira innovatsiooni- ja arendusdirektori Martti Kinkari sõnul on leping korvpalliliiduga suur samm edasi, et muuta tehisintellektil töötavad kaamerad lähipiirkonna riikide spordihallides tavapäraseks nähtuseks ning tuua mängude pilt veebi ja TV kaudu huviliste kodudesse.

"Leppe kohaselt toodab Levira järgneva viie aasta vältel tehisintellektiga kaamerate abil ülekandeid kõikidelt Eesti ja Läti meeste ja naiste kõrgemate korvpalliliigade mängudest ning paigaldab Eesti ja Läti spordihallidesse kokku üle 70 kaamerasüsteemi," kommenteeris Kinkar.

Tehisintellektil töötavad kaamerad toovad voogedastuse kujul vaatajateni otseülekanded kõikidest Paf Eesti-Läti korvpalliliiga mängudest, naiste Balti liiga ELITE-divisjoni ja rahvusvahelise divisjoni mängudest, samuti ka madalamate liigade nagu Saku I ja II liiga ja G4S noorteliigade mängudest nii Eestis kui Lätis.

Madalamate Eesti liigade mängud jõuavad esmakordselt televaatajateni suurel ekraanil ning seda Telia TV vahendusel. Lisaks korvpallile jõuavad Telia telekanalisse Levira kaamerate abil ülekanded käsipalliliidu, saalihokiliidu ja võrkpalliliidu liigade mängudest üle Eesti.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik avaldas heameelt, et eeloleval sügisel jõuavad Levira ja Telia TV koostöös otseülekanded erinevatelt korvpalli, käsipalli, võrkpalli ja saalihoki mängudelt ka laiema Eesti teleauditooriumini.

"Juba oktoobri alguses teeme esimeste ülekannetega Telia LIVE erikanalis algust ning uue aasta alguses kolivad mängud juba Telia poolt loodavasse Inspira kanalisse," sõnas ta.

Korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhi sõnul tegid nad Levira investeeringu tulevikku. "Kasvab ülekannete arv ja pilti jõuavad ka madalamate liigade mängud, mis võivad pakkuda võrdväärset intriigi kõrgliigaga. Meie jaoks on oluline, et tehisintellektiga kaamerate abil suureneb funktsionaalsus treeneritele mõeldud programmi näol, mis loob ka klubide jaoks täiendavaid võimalusi," kommenteeris ta.

Leviral on valmisolek toota veebiülekannete pilti tehisintellektiga kaamerate vahendusel hetkel üheksast spordihallist Eestis. Spordiülekannete puhul jälgib tehisintellekt palli ja mängijate liikumist ning lisaks valib automaatselt välja põnevamad kordused, mida spordisõber näha tahab. Tehisintellekti vahendusel videoülekannete tootmisel on Levira tehnoloogiapartneriks Pixellot.

Digiteenuste ettevõte AS Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning tagab, et programmid on eetris 24 tundi ööpäevas. Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust. Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti riik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 5836 1474