• 13.11.19, 17:07
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uuring: innovatiivse töökultuuriga firmadel kaks korda suurem digitaalne kasv

Innovatiivsust organisatsioonikultuuris tõstab töötajate iseseisvus.
  • Innovatiivsust organisatsioonikultuuris tõstab töötajate iseseisvus.
  • Foto: Pixabay
Innovatiivse töökultuuriga ettevõtted saavutavad teistest kaks korda suurema digitaalse kasvu ning nende ettevõtte töötajad on rahulolevamad, selgus Londoni Business Schooli uuringust.
Uuringus "When change is the new normal" ("Kui muutus on uus normaalsus") osalenud teadlaste eesmärk oli kaardistada ja analüüsida töökultuuri, tehnoloogia ning juhtimise mõju ja ühisosa. Uuringus osales 15 Lääne-Euroopa riiki ja kokku analüüsiti 9000 töötaja vastuseid. Uuringut juhtis London Business Schooli organisatsiooni käitumise professor Michael Park.
Keskmiselt vastas uuringu küsimustele igas riigis 600 töötajat, kellest kuuendik olid juhid. Ilmnes, et innovatiivse töökultuuriga ettevõtted naudivad digitaalset kasvu teistest prognoositavalt kaks korda rohkem ja omavad tööl rahulolevaid kolleege.
Edukas juht võimendab uurimuse järgi meeskondi ja julgustab "iseõppimise töökultuuri" tekkimist. Samuti kaitseb ta töötaja tähelepanu ja edendab rahulikus tempos töötamist. Ka toetab tippjuht teisi juhte kui muutuste kriitilisi eestvedajaid.
Samas vähendavad töötajate efektiivsust kõige rohkem: 22% kolleegide vahelesegamine, 15% kohtumised, kõned ja e-kirjad, 14% info kogumine kolleegidelt, 11% tähelepanu kõrvalejuhtimine, 10% perspektiivide otsimine, 7% inspiratsiooni otsimine.
Innovatiivsust organisatsioonikultuuris tõstab töötajate iseseisvus – kõige uuenduslikemas ettevõtetes saavad 73% töötajatest valida, kuidas nad oma tööülesandeid lahendavad. Kui töötajal on vabadus otsustada oma tegutsemise üle, on ta efektiivsem ja võtab oma tööülesandeid kohusetundlikult ning loomulikult.
Uuringust selgus ka, et paindliku organisatsioonikultuuriga töökohtades saavad töötajad kolleegide sõbralikule abile loota kuni 70% juhtudel, vähem uuenduslikemas organisatsioonides saab seda teha aga 39%.
Küsitlus viidi läbi 15 riigis: Austrias, Belgias, Taanis, Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Iirimaal, Hollandis, Norras, Portugalis, Hispaanias, Rootsis, Šveitsis ja Inglismaal. Uuringu tulemusi tutvustatakse täna Milanos Microsofti konverentsil #WorkReworked.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 10:14
Smart-ID, AI ja null paberit: uus tarkvara võimaldab koosolekuid pidada detailidesse takerdumata
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele