• 09.12.19, 14:38
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

ITL ja startupi juhtide klubi alustavad tihedat koostööd

Idufirmade asutajaid koondav startupi juhtide klubi ning infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit sõlmisid koostööleppe tehnoloogiasektori terviklikuma ja kiirema arengu soodustamiseks.
Nortali juhatuse liige ja ITLi president Andre Krull.
  • Nortali juhatuse liige ja ITLi president Andre Krull.
  • Foto: Raul Mee
"Kuigi meil on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) äris sarnased eesmärgid, kattub IT-ettevõtete liidu ja idufirmade juhtide klubi liikmeskond siiski vähesel määral," põhjendas startupi juhtide klubi juhatuse liige Sten Tamkivi.
ITLi kuulub 96 ettevõtet, kelle käive moodustab üle 67% IKT-sektori kogukäibest. Idufirmade asutajaid koondavasse mittetulundusühingusse kuulub üle saja eraisikust ettevõtja.
"Eks see, et oleme pisut eraldi tegutsenud, tuleneb alustavate ja end turul juba tõestanud ettevõtete eripärast, huvidest ja võimalustest," ütles ITLi president Andre Krull. "Näeme üha enam, et koostöö oleks kasulik," lisas ta.
Mõlema organisatsiooni eesmärk on teha Eestis IKT-ettevõtete tegutsemine lihtsamaks. "ITL töötab selle nimel, et meie ettevõtetel oleks keskkond, kus on hea äri teha ning Eesti majandusele lisandväärtust pakkuda," märkis Andre Krull. "Vähem tähtis pole ettevõtete vahelise koostöö hõlbustamine, et nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt paremini läbi lüüa," lisas ta.
Sten Tamkivi sõnul on Eestis loodud idufirmad rahvusvaheliselt ambitsioonikad, kuid väliskapitali kaasates soovitakse jääda pigem Eesti äriregistrisse. "Meie ärikeskkond peab olema nii atraktiivne, et nii Eestis kui ka mujal loodud tehnoloogiafirmadel oleks huvi siia oma kõrgelt kvalifitseeritud töökohti luua," sõnas ta.
Kahe organisatsiooni huvi on teha koostööd ühiste seisukohtade kujundamiseks sektori arengu seisukohalt olulistel teemadel, nagu näiteks haridus, innovatsioon, tööjõud ja äriseadusandlus. Lisaks on koostöös võimalus eksperte kaasata ning ka ühisüritusi korraldada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 10:14
Smart-ID, AI ja null paberit: uus tarkvara võimaldab koosolekuid pidada detailidesse takerdumata
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele