Indrek Kald • 15 jaanuar 2020

Regional Jet läks üle paberivabadele lendudele, kasutades vaid digiplatvorme

Riigile kuuluv lennuettevõte Regional Jet OÜ alustas paberivabade lendudega, kasutades kõikideks oma lendudeks vaid digitaalseid platvorme.

Piloodid Tallinna lennujaama saabunud lennukis pärast maandumist.  Foto: Andres Haabu

Piirkondlikku lennuteenust pakkuv Regional Jet alustas projekti "Paberivabad lennud" juurutamist eelmisel aastal. Praeguseks on saadud lennuametilt luba kasutada kõikideks lendudeks digitaalseid platvorme.

Digiplatvormid asendavad pilootide mahukaid manuaale, lennukaarte ja -plaane ning palju muid lennu jaoks olulisi dokumente.

Regional Jeti turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Uibo ütles, et paberdokumentidest loobumine on oluline samm ettevõtte arengus. "Vaatamata sellele, et lennundus annab vaid 2-3 protsenti kogu maailma CO2 heitkogusest, peaks iga vastutustundlik lennuettevõte tegema kõik selleks, et oma ökoloogilist jalajälge võimalikult palju vähendada," märkis ta.

"Projektiga "Paberivabad lennud" hoiame sel aastal arvestuslikult kokku umbes 400 000 A4-väljaprinti. Säästetud paberi kogukaal ulatub kahe tonnini," lisas Uibo.

Alates eelolevast suvest paikneb Regional Jetil alaliselt Tallinnas 7-8 CRJ- ja Embraer-tüüpi lennukit, millega osutatakse teenuseid teistele lennuettevõtetele. Aasta lõpuks kasvab Eesti lennufirma lennukipark ligi 30 lennukini ja töötajate arv ületab 700 piiri.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Kertu Karner
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112