Autor: Indrek Kald • 27. märts 2020

Briti kaitseministeerium uurib Milremi roomiksõidukeid

Suurbritannia kaitseministeeriumi rakendusuuringute keskus ostis Eesti kaitsetööstusettevõttelt Milrem Robotics kaks mehitamata roomiksõidukit, et analüüsida nende autonoomseid süsteeme.

Milrem Roboticsi mehitamata sõidukeid THeMIS on tänaseks müüdud Hollandisse, Norrasse, Saksamaale, Indoneesiasse, Suurbritanniasse ja Ameerika Ühendriikidesse.
Autor: Milrem Robotics

Uute tehnoloogiate arenduse ja katsetamisega tegelev rakendusuuringute keskus soetab mehitamata sõidukid projekti raames, mille käigus uuritakse autonoomsete süsteemide võimekust, mobiilsust ja ohutust.

Milrem Robotics tarnib sõidukid lõppkasutajale koostöös Briti ettevõttega QinetiQ. Viimane integreerib sõidukitele autonoomsete funktsioonide võimekuse ning korraldab üleandmise lõppkliendile.

Koos QinetiQiga on Milrem Robotics valitud kahte Suurbritannia mahukasse robootikaprogrammi – JTARR (Joint Tactical Autonomous Resupply and Replenishment) ning RPV (Robotic Platoon Vehicle) Mõlema maht on üle 50 miljoni naela programmi kohta.

"Suurbritannia on väga selgelt mõistnud robootika olulisust lahinguväljal ning selle mõju kaitsevõimele. Seda ilmestavad kaks suuremahulist robootikaprogrammi, milles Milrem Robotics Suurbritannias praegu osaleb," sõnas Milrem Roboticsi juhatuse esimees Kuldar Väärsi.

"Tänavune tegevusplaan nägi ette veel täiendavate sõidukite tarneid Suurbritanniasse sel aastal. Paraku tuleb aga eeldada, et järsult muutunud majandusolukorras ka need programmid pidurduvad ning uued tarned lükkuvad juba 2021. aastasse," lisas Väärsi.

Milrem Roboticsi mehitamata sõidukeid THeMIS on tänaseks müüdud Hollandisse, Norrasse, Saksamaale, Indoneesiasse, Suurbritanniasse ja Ameerika Ühendriikidesse.

Ettevõte on viimase aasta jooksul tegelenud võimekuse tõstmisega mehitamata süsteemide arenduses ja tootmises. Alustatud on THeMISte seeriatootmist ning lähiajal tullakse välja täiesti uut tüüpi lahingsõidukiga.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112