• 29.05.25, 11:58

Endine asekantsler: riigis on IT arendaja tellijast kaugel ning iga muutus läbib pika ahela

Kolm aastat tagasi lahkusin avalikust teenistusest ja asusin tööle erasektoris – kõige suuremaks erinevuseks on IT, tõdes endine sotsiaalministeeriumi asekantsler Sten Andreas Ehrlich.
Avalikus sektoris peab tellija olema tark ning teadma täpselt, mida tahab, muidu hangitakse valet asja, kinnitas endine asekantsler Sten Andreas Ehrlich, kes nüüd on ASi Tuleva Fondid üks juhte.
  • Avalikus sektoris peab tellija olema tark ning teadma täpselt, mida tahab, muidu hangitakse valet asja, kinnitas endine asekantsler Sten Andreas Ehrlich, kes nüüd on ASi Tuleva Fondid üks juhte.
  • Foto: Tuleva
“Asekantslerina ei rääkinud ma vist ühegi arendajaga ega näinud ridagi koodi. Viimased kolm aastat olen jaganud arendajatega kontorit, nendega iga päev rääkinud ja vahel ka ise näpud koodi pistnud,” selgitas ta.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 14:29
Kuula arutelu riigi IT-majadest. “Ohus on kogu sektori ekspordivõime”
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.
Uudised
  • 27.05.25, 12:06
Tarkvaraettevõte juht: pisifirmad võidavad suuri riigihankeid äärmiselt madala hinnaga
Viimastel aastatel on riigihangete hinnatase tarkvaraarenduses muutunud väga madalaks ning eksisteerib palju hindadega manipuleerimist, väitis IT-ettevõtja.
Uudised
  • 05.12.24, 17:37
Riik loob uue IT-maja. “Seniste teenustega pole rahul ei kliendid ega asutuste juhid”
Senisele viiele ministeeriumite IT-majale lisaks loob riik veel ühe IT-maja, mis hakkab pakkuma teenuseid kõigile oma valitsemisala asutustele.
Arvamused
  • 19.07.24, 13:09
IT-firma juht: riigi IT-majade vohamine järab erasektori konkurentsivõimet
Kulu maksumaksjale üle 100 miljoni aastas
Enamiku ministeeriumite külge tekkinud riigi IT-majad sarnanevad üha enam ettevõtetega, mis napsavad erasektorilt tööd ja spetsialiste eest ära. Nende majade konsolideerimine aitaks maksumaksja raha tublisti kokku hoida, kirjutab IT- ja ärinõustamisfirma CGI Eesti tegevjuht Andres Birnbaum.
  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 10:01
Tippettevõtte juht: IT tulevik on meeletu – mis järgmiseks?
Nõudlus innovaatiliste lahenduste järele on suurem kui kunagi varem. Ettevõtted seisavad silmitsi üha keerukamate ohtudega, alates lunavara rünnakutest kuni andmetöötluse geopoliitiliste aspektideni. Samuti tuleb sammu pidada võimsate tehnoloogiliste arengutega: kvantarvutid ning ettevõtte andmete ülesed otsingusüsteemid on vaid mõned neist.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Tagasi ITuudised esilehele