13. juuni 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

13 Eesti kaitsevaldkonna ettevõtet osalevad militaarmessil Eurosatory

Foto: Andres Haabu
Alanud nädalal tutvustavad Eesti kaitsetööstusettevõtted Pariisis Euroopa olulisimal kaitsevaldkonna näitusel Eurosatory innovaatilisi militaararendusi ning sõlmivad mitmed kokkulepped, mis avavad Eestis loodud tehnoloogiatele uksed välisturgudele.

Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimehe Kuldar Väärsi sõnul osaletakse messil rekordsuure delegatsiooniga, kuhu kuulub 13 Eesti kaitsevaldkonna ettevõtet. “Meie eesmärgiks on luua Eesti ettevõtetele uusi äri- ja ekspordivõimalusi ning aidata reaalsete tehinguteni. Kõik eeldused on meil selleks olemas - Eesti ettevõtete tootearendus on maailmatasemel ning meie tugevuseks on paindlikkus, kiire reaktsioon valdkonnas toimuvatele arengutele ja vajadustele aga ka põhimõtteliselt uute lahenduste arendamine,” sõnas Väärsi.

Pariisis 13.-17. juunil Eurosatory messil on väljas sellised Eesti kaitsetööstuse juhtivad ettevõtted nagu näiteks mehitamata roomiksõidukite arendaja Milrem, droonide ehitaja Threod Systems, superkondensaatoreid tootev Skeleton Technologies, simulaatorite arendaja Eli ja traadita piirijälgimise süsteemide tooja Defendec. Niivõrd suure Eesti delegatsiooni osalemine kõrgetasemelisel militaarmessil sai võimalikuks tänu EAS-i toetusele.

Eesti kaitsetööstus on viimastel aastatel jõudsalt arenenud ning seadnud sihiks eksporditurgudele jõudmist. “Tänavu on Pariisis oodata ka mitmete koostöölepete sõlmimist, mis viivad Eestis loodud innovaatilisi lahendusi välisturgudele ning pakuvad võimalusi tarnida meie tooteid ja tehnoloogiad kaitsevaldkonna juhtivatele ettevõtetele” rääkis Väärsi.

Kaitsetööstuse valdkonnas peab Kaitseliidu juht oluliseks tootearenduse kõrval toodete ja teenuste ühist turustamist. “Kaitsetööstus on suunatud ekspordimahtude kasvatamisele ja sihtturgude laiendamisele ning selleks tulebki olla aktiivne ja tutvustada oma lahendusi maailmas,” lisas Väärsi. Eurosatory messil on väljas ligi 2000 ettevõtet 60-st riigist üle maailma. Oma tooteid tutvustavad seal Eesti Kaitsetööstuse Liitu kuuluvad ettevõtted Milectria Est, Milrem, BHC Laboratory, Bytelife Solutions, Defendec, Rantelon, ELi Military Simulations, Semetron, Skeleton Technologies, Telegrupp, Terramil, Threod Systems ja Toci. Eesti ettevõtetel on messil ühisstend ja ettevõtete osalemist toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Messil on esindatud terviklik tarne- ja tehnoloogiaahel alates operatsioonisüsteemide arendajatest ja toormaterjalide tarnijatest kuni juhtivate lõpptoodete tootjani kõikidest kaitse ja turvalisuse valdkondadest maal ja õhus.

Mess pakub samuti unikaalset platvormi ärikohtumisteks, läbirääkimisteks ja tehingute sõlmimiseks suuremate tööstuslike pea- ja alltöövõtjate ning ostjate ja tarnijate vahel. Toimuvad ka mitmed seminarid, töötoad ja konsultatsioonid.

Eesti Kaitsetööstuse Liit on asutatud 2009. aastal ning selle liikmeskonda kuulub sada ettevõtet. Liitu kuuluvad ettevõtted tegelevad kaitse- ja julgeolekuotstarbelise teadus- ja arendustegevusega, tootmisega või teenuste osutamisega. Eesti kaitsetööstuse liidu eesmärgiks on luua rahvusliku ja rahvusvahelise kapitali koostöö kaudu sünergia Eesti kaitsetööstuse arendamiseks ning kaitsevaldkonna toodangu ekspordiks.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755