Autor: ITuudised.ee • 10. märts 2017

AS Andmevara asus välja töötama delegaatide infosüsteemi

Autor: Pixabay

AS Andmevara asus Eesti eesistumise ajaks välja töötama delegaatide infosüsteemi (Presidency Gateway). Tegemist on Eesti Euroopa Liidu eesistumise põhilise ingliskeelse veebisüsteemiga, mille eesmärgiks on vähendada e-kirjade ning paberväljatrükkide ringlust ja suurendada infovahetuse turvalisust.

Tegu on eesistumise keskse infosüsteemiga, mida hakkavad kasutama nii üritusi korraldavad ministeeriumid kui ka siia saabuvad delegaadid.

Delegaatide inforuum on osa digitaalse eesistumise initsiatiivist, mille käigus vaadatakse koos teiste eesistujatega üle Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist puudutavad protsessid ning luuakse eeldused nende digitaliseerimiseks. Initsiatiivi eesmärk on muuta tööprotsessid turvalisemaks, kiiremaks ja kuluefektiivsemaks ning edendada digitaalse allkirja kasutuselevõttu. Eesti eesmärk initsiatiivi vedamisel on jätta positiivne pärand tulevastele eesistujatele ja luua võimalused ning eeldused digitaalsete lahenduste kasutamiseks järgmiste eesistujate poolt. Samuti näidata, et Euroopa Liidu institutsioonid saavad oma tegevuses kasutada erinevaid e-lahendusi ja e-valitsemise põhimõtteid sama edukalt nagu liikmesriigid.

Delegaatide inforuumi arendustööde peatellijaks on Riigikantselei, kes teeb hanke korraldamise osas koostööd Registrite ja Infosüsteemide Keskusega.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112