Autor: ITuudised.ee • 24. aprill 2017

Tehnikaülikooli IT õppejõud lähevad praktikale

IT-teaduskonna dekaan Gert Jervan
Autor: Pille Kallas, TTÜ halduskorralduse eriala lõpetaja

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) IT õppejõud teevad eraettevõttes Helmes rahvusvaheliste IT-projektide arendamise praktikat, koostöö aluseks on lepe ülikooli infotehnoloogia teaduskonna ja Eesti ühe suurema tarkvarafirma Helmes vahel.

IT-teaduskonna dekaani Gert Jervani sõnul on koostöö eesmärgiks jagada praktilist kogemust nii õppejõududele kui üliõpilastele, et kindlustada lõpetajate läbilöögivõimelisus rahvusvahelisel tööturul. Õppejõududele suunatud praktikaprogramm annab otsese võimaluse osaleda ettevõtte igapäevases töös, omandades seejuures teadmised kasutatavatest arendusvahenditest ja – protsessidest. Saadud teadmised ja kogemused rakenduvad omakorda õppetöös. “Õppejõududel on juba sel kevadel võimalus osaleda Helmese rahvusvaheliste tarkvarameeskondade töös, kusjuures ühe õppejõu praktika kestab ühe töönädala ehk 40 tundi,” sõnas dekaan Jervan.

Ühtlasi käivitus õppeaasta algul projekt, kus Helmese eksperdid töötasid Euroopas esimesena välja Progress programmeerimiskeele valikaine Tehnikaülikooli tudengitele. Loenguid viivad läbi Helmese tippspetsialistid koostöös SEB panga ekspertidega.

Helmese ärisuunajuhi Kristi Pooli kinnitusel peab ettevõte praegu importima tööjõudu teistest riikidest, sest spetsiifiliste tarkvarade arendajaid on Eestist raske leida. “Progress on tarkvara, mis on oma nišis väga populaarne ja arenev. Selle valdamine pakub inimesele rahvusvaheliselt palju karjäärivõimalusi. Kuna Eesti tööjõuturul on nõudlust massiivselt enam kui pakkumist, siis tasub töötajate üleostmise asemel pigem uusi spetsialiste ise koolitada ning sektorit laiendada,” kinnitas Pool.

“Progressi õppeaines osales sügissemestril ligi 40 üliõpilast ja projekt jätkub veel järgmisel kahel aastal. Meie eesmärk on ärgitada tudengeid ettevõtlikkusele ning siduda IT-võimalused ja ärivajadused. Ühendasime õppeaines uue teadmise omandamise startupiliku lähenemisega – väga lühikese ajaga valmis tudengitel praktilise õppetöö tulemina veebipoe töötav lahendus,” lisas Kristi Pool.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112