Uue kooli direktori Olavi Otepalu sõnul sai kooli loomise idee alguse sellest, et Mainori suurima arenduse Ülemiste City üheks edueelduseks on võimekus riiki meelitada kõrget lisandväärtust loovaid ettevõtteid ja neile vajalike välisspetsialistide jaoks olulise tugistruktuuri loomine. “Kuna linnaku keskkonna arendamisel on esmatähtis mugavus ja kõigi vajalike teenuste kohapealne kättesaadavus, oli oluline, et lisaks eestikeelsele Kalli-kalli lasteaiale ja üldhariduskoolile Emili kool oleks linnakus ka inglisekeelne üldhariduskool,” selgitas Otepalu.
“Tallinnas tegutseb ju praegugi rahvusvahelist haridust pakkuvaid koole, kuid vajadus uue kooli järgi oligi just Ülemiste Citys, kus on juba täna suur hulk rahvusvahelisi ettevõtteid ja töötab igapäevaselt enam kui 50 eri rahvusest välisspetsialisti,” märkis varem Euroopa Kooli juhtinud Otepalu, kelle hinnangul on rahvusvahelise kooli puhul kolmeks kõige olulisemaks alustalaks rahvusvaheline keskkond, kõrgelt hinnatud ja globaalselt tunnustatud õpe ning taskukohane õppemaks.
Esimese kolme aasta jooksul pakutakse inglisekeelset üldharidust Eesti riikliku õppekava alusel, edaspidi rahvusvaheliselt tunnustatud IB ehk International Baccalaureate õppekava alusel. Ka pikas perspektiivis on International School of Tallinn õppetöös plaan siduda kaks väga tugevat õppekava – Eesti riiklik õppekava, mis on ennast tõestanud läbi Eesti õpilaste märkimisväärsete tulemuste PISA testides, ning IB õppekavad, mis on saavutanud globaalse tunnustuse ning võimaldavad koolis õppinud lastel jätkata vajadusel õpinguid ka teistes riikides. “See on oluline võimalus peredele, kelle töö nõuab palju liikumist ning elukohariigi vahetamist,” ütles Otepalu.
Suurt rõhku pannakse koolis valdkondadeülesele integratsioonile, üldiste kompetentside arendamisele, probleemide lahendamise oskusele, grupiülesannetele, loomingulisele ja teaduspõhisele õppele. Täiendava õppemotivatsiooni loomiseks võetakse kasutusele erinevad digitaalsed lahendused ning õpetamisel tagatakse personaalne lähenemine, mis arvestab konkreetse õpilase tulemusi ja vajadusi. Läbi kahe õppekava integratsiooni on soov, et International School of Tallinn kooli õpilased oleksid edukad, õnnelikud, abivalmid ja tolerantsed maailmainimesed.
“Selge on see, et kooli algusaastatel peab omanik ise järjepidevalt tegema suuri investeeringuid, kuid pikas perspektiivis on oluline, et kooli jätkusuutlikkus on ka riigi prioriteediks ning seda nähakse vajaliku teenusena sotsiaalse keskkonna parendamisel ja välistööjõu kiiremal lõimimisel ühiskonda,” märkis Otepalu, kelle sõnul on Mainor esimesel aastal otsustanud võtta enda kanda ka 25% kõigist õppetasudest, võimaldades esimestel õpilaste astuda kooli soodsamalt.
Aastate jooksul plaanitakse jõudsalt kasvada ning katta perspektiivis täistsükkel algklassidest kuni gümnaasiumi lõpuni. Selleks valmistatakse juba praegu ette kaasaegse koolikompleksi ehitamist Ülemiste City keskmesse.
Mainor Grupp on tegutsenud haridusteenuse pakkujana aastast 1992, mil tänane Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor alustas oma tegevust Mainori Majanduskoolina. Läbi aegade on Mainori tegevusteks olnud koolitamine, konsulteerimine ja arendustegevused. Lisaks on Mainor olnud kaasas Ülemiste Citys tegutseva lasteaia Kalli-kalli ja eestikeelse üldhariduskooli Emili loomisel.