Autor: ITuudised.ee • 6. september 2017

Thorgate'i disainitiimiga liitus Nikita Abramenkov

Nikita Abramenkov
Autor: Thorgate

Digitooteagentuuri Thorgate disaini ja tootearenduse tiimi uus juht on Nikita Abramenkov, kes on IT-ettevõttes Codeborne töötades disaininud nii Vene, Tšehhi kui ka Eesti pankasid, aga ka löönud reklaamiagentuuri Taevas Ogilvy disainerina kaasa tuntud auto- ja rõivabrändide turundustegevustes.

“Arendame keerulisi digitooteid peamiselt e-kaubanduse, logistika ja tarkade tehaste valdkonnas ning plaanis on laieneda tervise- ja finantstehnoloogiate suunal, mistõttu on Nikita disaini, tootearenduse ja fintechi kogemus meile strateegilise väärtusega,” selgitas Thorgate'i juhatuse esimees ja kaasasutaja Raido Pikkar.

“Minu eesmärk Thorgate'is on disainida digitooteid, mis lahendavad meie kliendi mure, teevad tema äri efektiivsemaks,” kommenteeris Thorgate'i disaini ja tootearenduse tiimi uus juht Nikita Abramenkov. Kasu toova digitoote disain koosneb tema arvates kolmest komponendist - esmalt tuleb aru saada kliendi äriprobleemist ning alles seejärel luua probleemi lahendav hea kasutajamugavuse ja esteetilise väljanägemisega toode.

Tallinnas, Londonis ja Oslos kontoreid omav Thorgate keskendub keerukate digitoodete analüüsile, disainile ning arendusele. Ettevõte on disaininud ja arendanud näiteks veebipoe eCoop.ee, nutikaid tänavalgustusi juhtiva tarkvara Gridensile ning puiduvarude haldamise tööriistad Aristonile ja Eesti Puidumüügikeskusele, aga ka disaininud auhinnatud Like a Local Guide äpi ja postimees.ee keskkonna. Tehnoloogiates on Thorgate tugevalt spetsialiseerunud Python/Django arendusele back-end'is ning React.js-i arendusele front-end'is. Ettevõttel on ka laialdane kogemus iOSi (Swift) ja Androidi arenduses (Java/Kotlin).

Thorgate Venture'i, grupi tütarettevõtte, investeeringute hulgas on näiteks Londonis toimunud start-up ettevõtete konkursi Seedcamp võitnud GateMe ja Eesti järgmiseks TransferWise'iks tituleeritud LeapIN, mis pakub veebipõhist ettevõtte haldamise terviklahendust, keskendudes eelkõige e-residentidele.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112