Tallinna Teaduspark Tehnopol laieneb, avades Mustamäel uue 11 500 ruutmeetri suuruse kaksiktornidest koosneva bürookompleksi. Ühe torni rentnikuks on Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT), kes on hoonest kujundanud Eesti suurima siseturvalisusega tegeleva IT-maja.
Teaduspargi Tehnopol juhataja Jaak Raie sõnul on uus bürookompleks teine etapp Mäealuse tänava arendusprojektist, mis peaks tulevikus koos Astlanda Ehitusega saama järje, et tulla vastu suurettevõtete huvile kasvatada oma äri just siinses soodsas keskkonnas. „Vaid Teaduspargis Tehnopol on koos ainulaadne kombinatsioon startupilikult kiirest innovatsioonivõimekusest, Tallinna Tehnikaülikooli ja IT Kolledži teadmistepagasist ning tehnoloogiasektori säravaimatest ettevõtetest,“ selgitas teaduspargi juht.
Raie sõnul on Teaduspark Tehnopol juba täna Baltimaade suurim teaduspark, mis on koduks nii suurtele IT hiidudele nagu Skype, Fujitsu ja SMIT aga ka uutele tõusvatele tehnoloogiastaardidele nagu Starship Technologies, Cybernetica ja Trinidad Wiseman. „Kokku tegutseb siin üle 200 erineva organisatsiooni ja tehnoloogiaettevõtte, kus käib igapäevaselt tööl 4000 inimest.“
Arhitekt Kalle Rõõmuse projekteeritud uue kompleksi üks ankurrentnikest on Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT), mis pakub siseturvalisusega seotud infosüsteemide haldust ja arendust Häirekeskusele, Päästeametile, Politsei- ja piirivalveametile, Sisekaitseakadeemiale ja Siseministeeriumile. Teenuste üldarvult, mille IT-poolt arendatakse ja käigus hoitakse, on SMIT Eesti suurim siseturvalisuse valdkonna IKT-keskus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Inimesed puutuvad SMITi infosüsteemidega märkamatult kokku näiteks siis, kui politseinik tänaval dokumente kontrollib, kui on vaja helistada hädaabinumbril 112, tekib soov ületada piiri või tellida isikut tõendavaid dokumente. SMITi erinevad lahendused aitavad koos päästjate, politseinike ja ametnikega ennetada õnnetusi ja päästa elusid.
SMITi juht Ragner Paevere ütles, et tihti ei piisa töötajatele enam ainult huvitava töö tegemisest, üha enam peetakse oluliseks ka häid töötingimusi, töö asukohta ja töökohta ümbritsevat infrastruktuuri. See kõik on tööandja valimise juures oluline. „Eks täna on meil, samamoodi nagu teistelgi IT ettevõtetel, vaja rohkem mõelda väärtustele, mis meid tööjõuturul atraktiivseks muudavad. Puudu on eelkõige töötajatest, kes oma oskustelt on arendajad ja IT arhitektid. Kogenud ja tarkade inimeste värbamiseks tuleb neile aga pakkuda ka häid tööruume ja asukohta," lisas Paevere.
Mäealuse tänava bürookompleksi ehitaja Astlanda Ehituse juhatuse liikme Kajar Kruusi sõnul oli 9 miljoni euro suuruse ehitusmaksumusega hoone rajamine Astlandale jätkuvaks koostööprojektiks pikaajalise partneri Tehnopoliga. “Meil on hea meel, et saame anda omapoolse panuse teaduspargi ettevõtluskeskkonna arendamisel. Ühtlasi on see hea näide avaliku ja erasektori toimivast ning heast koostööst,” kommenteeris ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Jaanuari alugusest juhib Teaduspargi Tehnopol äriarenduse osakonda senine IKT valdkonnajuht Anu Puusaag. Tervisetehnoloogia valdkonnajuhina alustas tööd Piret Hirv.
Säästva energia valdkonnas tegutsevatel Eesti idufirmadel on võimalus osaleda Euroopa suurimal idufirmade rahastus- ja kasvukonkursil. Iduinvesteering võib ulatuda kuni 150 000 euroni projekti kohta.
Siseminister Andres Anvelt kinnitab siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) uueks juhiks Ragner Paevere, kes töötab praegu SMITi platvormiteenuste osakonna juhina ning kuulub ka asutuse juhtkonda. Paevere asub uude ametisse tuleva nädala alguses, 28. augustil.
Cybernetica allkirjastas rahvusvahelises 15 riigist pärit 33 organisatsioonist koosnevas konsortsiumis teadus-ja arendustegevuse grandilepingu Euroopa Liidu H2020 raamistikku kuuluvas projektis "Pan-European system with an efficient coordinated use of flexibilities for the integration of a large share of Renewable Energy Source" (EU-SysFlex).
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.