Jaapani üks rikkamaid mehi, sealse SoftBanki juht Masayoshi Son tahab saada tehnoloogia Warren Buffettiks.
Analüütikud on leidnud kahe mehe vahel palju sarnasusi: mõlemale meeldivad suured diilid ning neid iseloomustavad pikaajalised investeeringud. Siinjuures väärib ära märkimist SoftBanki viimane investeerimisotsus, nimelt käivad praegu läbirääkimised osta vähemusosalus Šveitsi edasikindlustusfirmas Swiss Re, vahendab CNN.
CLSA analüütikud kirjutasid, et SoftBanki strateegiat on alati võrreldud Berkshire Hathawayga ning kui Swiss Re tehing peaks õnnestuma, oleksid kaks ettevõtet veelgi sarnasemad.
SoftBank tegutseb telekomisektoris ja ettevõttele kuulub telekomiettevõte Sprint. Lisaks toimetab Son aktiivselt SoftBankile kuuluva Vision Fundi all, kuhu on raha suunanud nii saudid kui ka Apple ning tuntumatest firmadest, kuhu Vision Fund on raha pannud, võib nimetada näiteks kiibitootja Nvidia.
Sanford C. Bernstein & Co analüütik Chris Lane ütles CNNile, et Soni suuri tulevikuotsuseid suisa kardetakse.
Autor: Pille Ivask, kaasautor
Seotud lood
Jaapani telekommunikatsioonihiid SoftBank ostab Google´i emafirma Alphabeti käest kaks ettevõtet, mis tegelevad robottehnoloogia arendamisega, vahendas uudisteportaal Reuters.
Sõidujagamisteenuste ühe lipulaeva Uberi suurim konkurent Indias teatas, et on kaasanud enam kui miljard dollarit ning üks investoriks on ka Hiina internetigigant Tencent ning Jaapani SoftBank, vahendas Äripeäv.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.