Delfi tiimil kulus reedel küberrünnaku tuvastamiseks ja reageerimiseks 37 minutit ja selle eest võib anda hea hinde, teatas sotsiaalmeedias infoturbeekspert ning SpectX asutaja ja tegevjuht Renee Trisberg.

- Trisbergi andmed kinnitavad, esimesed jamad algasid 14:49 ja kogu maailmale taastati ühendus natuke enne nelja.
- Foto: SpectX
Reedel luges Trisberg uudist, et hinnanguliselt kella 11:30st tabas Ekspress Grupi väljaandeid järjekordne küberrünnak, mis sai läbi umbes kell 14.
"Minu andmetest on näha, et tõesti umbes 11:30, täpsemalt 11:33 algas rünnak. Delfi tiimil kulus tuvastamiseks ja reageerimiseks 37 minutit. Kell 12:10 pandi Delfi välismaalt kinni. Delfi andmetel sai rünnak läbi kell 14:00, siis 13 minutit hiljem taastati liiklus täielikult tervele internetile," selgitas Trisberg oma Facebooki postituses.
Neljapäeval toimunud rünnaku kohta on teada, et PPA lehte rünnati alates 13:53 ja Delfi ütleb, et neid alates 14:45. Trisbergi andmed kinnitavad, et esimesed jamad algasid 14:49 ja kogu maailmale taastati ühendus natuke enne nelja.
"Vaadates mõlema päeva reageerimise aegu, siis kaugelt julgen Defli tiimile anda hea hinde. Tegevusplaan on vähemalt osaliselt varem valmis tehtud ja need 20-40 minutit tuvastamist, kriisikoosolekut ja tehnilist reageerimist on väga tublis vahemikus," selgitas Trisberg ja lisas, et hinne 5 tuleb, kui ründe tellija nimi on teada ja järgnevad sanktsioonid.
"Minul puudub seos Delfi küberrünnaku uurimisega, kõik kasutatud andmed on saadud avalikest allikatest, korrutatud läbi taustateadmisega ja analüüsitud SpectX tarkvaraga," rõhutas Trisberg.
Renee Trisberg esineb 26. septembril toimuval
Infoturbe konverentsil 2018 ettekandega teemal "Kuidas interpreteerida infot?". Tutvu konverentsi programmiga ja registreeru
SIIN!Seotud lood
Politsei- ja piirivalveameti (PPA) kodulehte tabas eile pärastlõunal küberrünnak. Sama saatus tabas ka Delfi portaale.
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.