13. detsember 2016

Veriff hakkab tegema Uberi juhtide isikutuvastust ja taustakontrolli

Autor: Andres Haabu

Uber alustab koostööd online isikutuvastust ja taustakontrolli pakkuva Eesti start-up’iga Veriff. Veriff hakkab regulaarselt kontrollima Uberi juhtide tausta, et tagada kokkuleppevedude veelgi suurem turvalisus.

Uber Baltikumi tegevjuht Enn Metsari sõnul luuakse uus standard kokkuleppevedudes läbi eraettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonide koostöö. “Uberi koostöö Veriffiga on hea näide sellest, kuidas tehnoloogia pakub lahenduse valdkonna reguleerimiseks nõnda, et sellest võidavad nii klient, teenuse pakkuja kui ka avalik sektor,” sõnas Metsar. Tema sõnul muudab see tehnoloogiline lahendus taustakontrolli ka juhtidele endile mugavamaks, sest neil pole enam vaja oma vastavust nõuetele erinevate paberitega tõestada. Selle kontrolli teeb nüüd Veriff tänu koostööle riiklike andmebaasidega taustal juhi eest ära.

Veriffi tegevjuht Kaarel Kotkas ütles, et Eestis saab olema maailma põhjalikuim Uberi juhtide kontroll. “Tagame, et Uberi juhid oleks kontrollitud parimal võimalikul tasemel võrrelduna nii teiste kokkuleppevedude pakkujate kui ka Eestis tegutsevate taksofirmadega," sõnas Kotkas.

Veriff selgitab regulaarse kontrolli käigus välja, kas Uberi juhtidel on kehtiv juhiluba, isikut tõendav dokument, elamisluba, puuduvad kriminaalkaristused, teovõime ning kas autol on läbitud tehnoülevaatus koos kehtiva kindlustuspoliisiga. Kotkase  sõnul võiksid ka teised teenusepakkujad Uberi eeskujul teenuse turvastandardeid tõsta. “Tehnoloogia aitab meil seada teenusele uue turvalisuse standardi. See on miski, mis peaks olema norm, mitte erand,” leiab Kotkas.

Metsari sõnul on koostöö Veriffiga Uberi jaoks oluline, et pakkuda parimat teenust oma klientidele. “Veriff pakub innovaatilist ja tarka lahendust, mis aitab tõsta üha kiiremini kasvava kokkuleppevedude valdkonna turvalisust,” sõnas Metsar. “Veriff on järjekordne näide sellest, et Eesti on nutikate digitaalsete lahenduste loomisel maailmas teenäitajaks,” lisas Metsar.

Regulaarse taustakontrolli teostamiseks küsitakse juhtidelt eelnevalt nõusolekut.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112