ITuudised.ee  • 6 veebruar 2017

Nortal alustas tegevust Dubais

Nortali Lähis-Ida piirkonna juht Peeter Smitt  Foto: Andres Haabu

Nortal laiendas oma tegevust Araabia Ühendemiraatides, avades möödunud aasta lõpus esinduse Dubais. Eelmise aasta lõpus allkirjastati ka esimesed projektid Dubai valitsuse nõustamiseks e-identititeedi rakendamisel ja nutikate e-teenuste väljatöötamiseks.

Nortali Lähis-Ida piirkonna juhi Peeter Smitti sõnul on Nortali esinduse avamine Dubais loogiline samm, sest kohalolek aitab neil olla klientidele paremini kättesaadav. „Dubai, kuid ka laiemalt Araabia Ühendemiraadid on suurimad turud piirkonnas, mis on siiani jõuliselt investeerinud ühiskondlike protsesside ja riigiteenuste parandamisse läbi innovaatiliste lahenduste ja e-teenuste juurutamise,“ kommenteeris Smitt.

„Nortali senine tegevus regioonis on tõestanud, et meie e-lahenduste ja ekspertiisi järele on kohalikel turgudel suur nõudlus. Hetkel on meil Dubais käsil mitu laiaulatuslikku projekti e-identiteedi ja ärikeskkonna lihtsustamise valdkondades. Aga lähiaastatel näeme olulist potentsiaali ja perspektiivi täiendavalt ka e-tervise ja riigi rahanduse valdkondades,“ lisas Smitt. 

Nortal on tegutsenud regioonis 2008. aastast. Mitmete teiste projektide hulgas on Nortal arendanud tunnustatud riigiportaali Kataris ning e-maksuameti ja riigipilve Omaanis. 2016. aasta juulis jõudis lõpule pikaajaline projekt Invest Easy, mis tegi Omaanis e-teenusena kättesaadavaks valdava enamuse ettevõtjatele vajalikest nn letiteenustest, koondades enda alla kokku 76 erinevat riigi e-teenust. Invest Easy on mõjukas projekt Omaani ettevõtluskeskkonna kujundamisel, sest aitas kutsuda esile vajalikke seadusmuudatusi ja Omaani ettevõtluskeskkonda oluliselt lihtsustada.

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821