23.-24. mai toimus Saksamaal Warnemündes tervisemajanduse digitaliseerimise konverents Gesundheitswirtschaft 2017, kus käis oma parimaid praktikaid jagamas ka Eesti tervisetehnoloogia klaster Connected Health.
- Connected Health klastri juht Külle Tärnov Foto: Connected Health
“See on meile väga oluline kompliment, et Eesti tervisetehnoloogia klaster kutsuti Saksamaa suurimale tervisevaldkonna konverenstile partneriks. Meie e-tervise saavutusi toodi eeskujuks üle 30 korra kahe konverentsipäeva jooksul, jagasime oma kogemusi nii avaliku sektori, eraettevõtete kui ülikoolide vaates” kommenteeris konverentil osalemist Connected Health klastri juht Külle Tärnov.
Saksamaa suurim tervishoiuteenuste konverents toimus juba 13 korda ning tõi kokku ligi 600 eksperti teaduse, äri ja juhtimise valdkondadest ning avalikust sektorist. Konverentsi avasid oma etteastetega Eesti e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo ning Connected Health klastri juht Külle Tärnov.
Ürituse eesmärgiks oli vaadata terviseteenuste tulevikku, kus nii inimesed kui teenused liiguvad üha enam digitaalsesse maailma. Tegemist on Saksamaa jaoks suure väljakutsega, mis vajab tegelemist mitme küsimusega nagu: kuidas digitaliseerimine mõjutab töötegemist? Kuidas hetke majandus soodustab teadusele ja arengule suunatud ettevõtete tekkimise kasvu? Millised võiksid olla tagajärjed meditsiinipraktikates ja haiglates teenuste digitaliseemirimisel? Kuidas on patsiendi andmed ja õigused kaitstud?
“Saksamaa on eestlastele suur ja vaikselt avanev turg ning digilahendused on oodatud. Esimesed e-tervise ettevõtted, kes peavad koostööläbirääkimisi, on Nortal ja Dermtest” lausus Tärnov.
Eesti poolt osalesid konverentsil Connected Health klaster koostöös EASi, SOMi, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Biotehnoloogia Pargiga ning ettevõtetest olid esindatud Nortal ja Dermtest.
Connected Health klaster on 2017. aastal ka varasemalt tutvustanud Eesti kogemusi ja ettevõtteid e-tervise vallas Saksamaal, väisates conhIT messil Berliinis ja Gesundheit4.0 Metropolitan regiooni seminaril Göttingenis.
Seotud lood
Jaanuari alugusest juhib Teaduspargi Tehnopol äriarenduse osakonda senine IKT valdkonnajuht Anu Puusaag. Tervisetehnoloogia valdkonnajuhina alustas tööd Piret Hirv.
Tunnustatud institutsionaalsed investorid märkisid täis Nortali 15-miljonilise võlakirjaemissiooni. Rahvusvahelise tarkvara- ning ärikonsultatsioonide ettevõte Nortal kasutab kaasatud kapitali oma kasvu finantseerimiseks ning olemasolevate kohustuste refinantseerimiseks. Võlakirjad on 5-protsendise intressimäära ning 5-aastase tähtajaga.
Connected Health klaster tunnistati ka 5. oktoobril toimunud Tallinna Ettevõtluspäeval edukaimaks koostööprojektiks 2016 aastal.
Pühapäeval, 28. augustil lõppes Tallinnas samaaegselt kaks arendusmaratoni, mis otsisid digitehnoloogiate abil lahendusi HIV epideemia tõkestamiseks ja loomealadel füüsilise ja graafilise disaini ühendamiseks. HIVdigital hackathonil kuulutati auhinnavääriliseks LiveHIV, DigiScreen ja hINF. Juba teist korda toimunud Loomehäkil valiti võitjaks Music Wall Street, teisele kohale jäi MoleQL ja kolmanda koha sai meeskond UkaRun. Publikupreemia läks meeskonnale TOKU, kes ehitas savist ja elektroonikakomponentidest aiamehikese, mis väljastab ilmateateid haikuvormis.
Valguskiirusel arenevas Eesti tehnoloogiasektoris on iGaming üks põnevamaid uusi tulijaid. Modernsest tehnoloogiast ja mänguarendusest huvitunute jaoks paistab kohalikul iGamingu maastikul selle valdkonna esindajana silma Games Global.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele