Digipööre tähendab ühiskonnas ja majanduses suurt muutust ja digimajanduse ettevõtted peavad aitama seda pööret rahastada, ütles Prantsusmaa president Emmanuel Macron Tallinnas.
„Absurd on nõuda, et seda pööret rahastaksid üksnes tavamajanduse ettevõtted, kes nendest muudatustest niigi juba nõrgestatud on,“ ütles Macron, korrates oma toetust maksuettepanekule, mida
arutasid Tallinnas nädalapäevad tagasi ka ELi rahandusministrid, et digimajanduse ettevõtted maksustatakse konkreetses riigis loodud väärtuse baasil. Sellega haakuv aspekt on õiglane konkurents, mis peab olema üks digipöörde tugisambaid.
Macron rääkis ka sellest, et inimestel tuleb aidata digipöördest tingitud suurte muutustega kohaneda. See ei tähenda lisaraha andmist vaid väljaõpet. „Seda nimetan ma sotsiaalpoliitikaks,“ ütles Macron.
Tallinnas peetud debatti Euroopa Liidu tulevikust nimetas Macron väga avameelseks ja õigeaegseks. Selle debati ja esitatud ettepankute baasil on nüüd Ülemkogu President Donald Tusk lubanud kahe nädala jooksul esitada nn liidrite agenda, mis oleks reformide teekaardiks sel ja tuleval aastal. Eesmärk on pakkuda reaalseid lahendusi reaalsetele probleemidele, ütles Tusk.
Autor: Sirje Rank, Äripäeva ajakirjanik
Seotud lood
Reedel, 29. septembril arutavad ELi riikide juhid Tallinna digitaalvaldkonna tippkohtumisel, kuidas tõsta Euroopa konkurentsivõimet ja atraktiivsust kiiresti arenevate tehnoloogia ning digitaalsete võimaluste olukorras.
Eile ja üleeile Washingtonis toimunud G20 rahandusministrite ja keskpanga presidentide kohtumisel esindas Euroopa Liitu seoses eesistumisega Eesti rahandusminister Toomas Tõniste. Kohtumisel arutati globaalset majandusolukorda, mis on viimastel aastatel paranenud, kuid vajab jätkusuutlikul tasemel hoidmiseks struktuurseid reforme ning ülemaailmseid maksureegleid, teatas rahandusministeerium.
Euroopa infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni sektorit esindava ettevõtlusliidu Digital Europe’i peadirektor Cecilia Bonefeld-Dahl loodab, et Tallinnas 29. septembril toimuva digitaalvaldkonna tippkohtumisega algab kõige kõrgemal poliitilisel tasandil arutelu selle üle, kuidas digitehnoloogiate abil ümber kujundada Euroopa majandust, tööstust, aga ka ühiskonda laiemalt. ITL tõstab kohtumise olulisust esile ja loodab tulevikku vaatavaid kokkuleppeid.
Sel reedel toimub Tallinnas rahvusvaheline digitaalvaldkonna tippkohtumine Digital Summit, mille raames tutvustab Telia maailmas ühena esimeste seas reaalselt toimivaid 5G lahendusi.
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.