27 aprill 2016

Kristjan Hiiemaa: Eesti inimesed reguleeritakse üle

Foto: Eiko Kink

Kassa- ja laotarkvaraettevõtte ERPLY juht ja asutaja Kristjan Hiiemaa tundis 10. Danske Liidrite Foorumil rääkides muret, et Eesti inimesed reguleeritakse üle.

„Eestis on oht, et tehakse kasvõi ühe indiviidi jaoks spetsiaalne seadus. Mul on hirm, et kogu power juhtimisse on liigne, inimesed reguleeritakse üle. Riik võiks pigem tegeleda ettevõtluse arendamisega piirkondades, kus seda vaja on, nt Ida-Virumaal,“ lisas Hiiemaa.

Hiiemaa sõnul on Eestis puudus vajalikul tasemel oskustega IT-spetsialistidest. Lihtsamad tööd saab tehtud, kuid neid oskuseid, mida enim vaja, on inimestel vähe. Riik peab enam panustama, et erinevad piirkonnad oleksid paremini ühendatud. Hea näitena tõi ta välja Tartu ja lähiriikidest Soome, negatiivsena Ida-Virumaa kõrval Haapsalu, kus raudtee olemasolu aitaks inimesi väga.

26. aprillil toimunud Danske liidrite foorumil „Masterplan“ keskenduti viiele märksõnale: ambitsioonikus, kultuur, areng, tulevik.

IT-spetsialistide vajakajäämisest ja sellest tulenevast kriisist

räägivad ettevõtjad ja eksperdid

konverentsil  IT-tööjõukriis. Kuidas leida parim IT-töötaja oma firmasse?

Kes on selles osas 12. mail mõtteid kogumas? vt SIIT Selline ekspertide mõttevahetus pakub huvi? Soovin tutvuda programmiga ja registreerida!  

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Silvian Karu
Silvian KaruReklaamimüügi projektijuhtTel: 5691 8931
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821